Σε ποδοσφαιρικό αγώνα της ομάδας της ΝΔ με την Εθνική Ομάδα Αστέγων πήρε μέρος ο Κυριάκος Μητσοτάκης. Ο αγώνας διοργανώθηκε με πρωτοβουλία του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Η ομάδα της ΝΔ κέρδισε 3-2, ενώ το παιχνίδι έγινε στο αθλητικό κέντρο του δήμου Αθηναίων στο Ρουφ.
Ωραίες στιγμές από τον αγώνα με την Εθνική Ομάδα Αστέγων. Είναι άνθρωποι που βάζουν γκολ στο μεγάλο γήπεδο της ζωής. https://t.co/QkOcDH0pUU pic.twitter.com/mEIn42Cn2R
— Kyriakos Mitsotakis (@kmitsotakis) December 21, 2016