Στο σχολικό συγκρότημα της Γκράβας ψήφισε το πρωί της Κυριακής 9/6 περίπου στις 10:30 για τις ευρωεκλογές η Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου.
«Σήμερα είναι μια σημαντική ημέρα για τη Δημοκρατία στην Ελλάδα και την Ευρώπη. Οι προκλήσεις που αντιμετωπίζουμε είναι πολλές και κρίσιμες», υπογράμμισε η Κατερίνα Σακελλαροπούλου.
«Εύχομαι να έχουμε υψηλή συμμετοχή. Η ψήφος είναι η πιο δυνατή φωνή των πολιτών», συμπλήρωσε η Πρόεδρος της Δημοκρατίας.
Δείτε βίντεο και φωτογραφίες
![](/image/s320x/file/files/1/2024/06/sakellaropoulou005.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/06/sakellaropoulou002.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/06/sakellaropoulou003.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/06/sakellaropoulou004.jpg)