Τον πρώτο καφέ της χρονιάς ήπιαν ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης και ο Πρόεδρος της Βουλής, Κωνσταντίνος Τασούλας, σε κεντρικό καφέ της πλατείας Κολωνακίου, αμέσως μετά την Δοξολογία στον Καθεδρικό Ναό των Αθηνών.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/01/2ca6cc95-94f3-48aa-94be-d5335b2bff96.jpg)
Οι δύο άνδρες μετέβησαν πεζή στο Προεδρικό Μέγαρο για την υποβολή ευχών στην Πρόεδρο της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαρόπουλου.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/01/4525ae5f-4ff1-486c-9605-b58950c5d967.jpg)
Συνομίλησαν με πολίτες και ευχήθηκαν για το νέο έτος ενώ τις ευχές τους έδωσαν και στους άνδρες και τις γυναίκες των Σωμάτων Ασφαλείας που βρίσκονταν στη βάρδιά τους.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/01/035b5bb6-96c9-4c09-b797-8bc86caa5e54.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/01/e8b5f71d-6a28-49e9-b8c9-e0cdea284404.jpg)