To «Battle of the Couples» έρχεται και μια ακόμα Πέμπτη στον Alpha στις 23.00 και οι άντρες της παρέας θα τα βρούν… σκούρα.
Ο Κυριάκος και η Μαριάννα θα έρθουν αντιμέτωποι με ένα ακόμα ζευγάρι, ώστε να αναδειχθεί το Ζευγάρι της Εβδομάδας. Η επιλογή αυτού του ζευγαριού μόνο τυχαία δεν είναι, αφού ο Ριχάρδος, η Άντζελα κι οι «κολλητοί» τους θέλουν πάση θυσία να τους χαρίσουν την ασυλία. Κανείς δεν έχει καταλάβει ακριβώς τον λόγο αλλά κάτι θα έχουν στο μυαλό τους.
![](/image/s320x/file/files/1/2021/03/b5bpggpz.jpg)
Σε αυτή τη δοκιμασία, τα ζευγάρια αρχικά θα πρέπει να συνεργαστούν για να τα καταφέρουν στον στίβο μάχης. Στη συνέχεια, οι άντρες θα χρειαστεί ν αποδείξουν ότι παρατηρούν τα πάντα στη σύντροφό τους, κι όταν τους ρωτάει «σ’ αρέσει αυτό που φοράω» κι απαντούν «ναι» καλύτερα να το εννοούν.
![](/image/s320x/file/files/1/2021/03/ez3bo1li.jpg)
Ποιος έχει μνήμη ελέφαντα και ποιος θα εκτεθεί μπροστά σε όλους;