Με χαμόγελα και με μια μεγάλη αγκαλιά ξεκίνησε για τα προσφυγόπουλα του camp Μυρσίνης η σχολική χρονιά. Τα παιδιά με την αγωνία ζωγραφισμένη στο πρόσωπό τους έφθασαν λίγα λεπτά πριν τις 2 το μεσημέρι στο Νεοχώρι Ηλείας στο δημοτικό και Γυμνάσιο. Του ανταποκριτή μας από το patrisnews.com στην Ηλεία Τα δύο λεωφορεία είχαν ξεκινήσει από την Μυρσίνη λίγο μετά τη μία και μισή. Στο ένα λεωφορείο τα παιδιά του δημοτικού και στο άλλο τα παιδιά του Γυμνασίου. Μαζί τους ο συντονιστής του προσφυγικού Γιώργος Αγγελόπουλος και δύο γυναίκες συνοδοί. Χαρούμενες φωνές, πειράγματα, και δύο τρείς μάνες έξω από τα λεωφορεία να τα αποχαιρετούν.
Υποδοχή με πολλά χαμόγελα