Η Θεσσαλονίκη δεν έχει να αποδείξει τίποτα γενικά, αλλά κυρίως στο πώς να περνάει καλά δεν δίνει λόγο σε κανέναν (και καλά κάνει). Τι γίνεται όμως με το ποτό; Το ή τα ποτά και cocktail που θέλουμε να απολαμβάνουμε με τον σωστό τρόπο, το ποιοτικό service που τις περισσότερες φορές μοιάζει σαν να ψάχνεις ψύλλο στα άχυρα, την προσωπικότητα στους χώρους που δεν είναι ένα ακόμα copy paste ή μια επαναλαμβανόμενη μανιέρα και κυρίως το… κέφι; Το να πίνεις το ποτό σου δηλαδή περνώντας καλά, όπως και όποτε σου αρέσει. Γράφει η Νάντια Μασσαχού Ακολουθούν μέρη που διαθέτουν όλα τα παραπάνω και δεν μας απογοητεύουν ποτέ, μέρη που με τον καιρό γίνονται στέκια και το καταλαβαίνεις όταν νιώθεις ότι σου έλειψαν, δρομολογώντας ένα ταξιδάκι για να ξανα ανταμώσετε. Οχτώ προτάσεις που δεν μοιάζουν μεταξύ τους, που καλύπτουν κοινές ανάγκες με διαφορετικούς τρόπους. Οχτώ μπαρ που είναι σταθερά στη λίστα των αγαπημένων μας.
Vogatsikou 3
Bord de l’eau
Cocktail Bar