Ομολογουμένως δεν έχει τους φανατικούς οπαδούς του καφέ. Σημειώνει, ωστόσο, κοινής αποδοχής από μια μεγάλη μερίδα του κόσμου. Με πλούσια γεύση και διάφορα αρώματα –πορτοκάλι, κανέλα, αστεροειδή γλυκάνισο, γαρίφαλο, τσίλι, πιπέρι, καραμέλα, κίτρινα φρούτα, ξηρούς καρπούς κ.α.– το ρόφημα σοκολάτας πάντα αποτελεί ιδανική επιλογή όταν βρισκόμαστε έξω. Γράφει η Ελπίδα Πιτάκη Πόσο, μάλλον, όταν έχουμε επισκεφτεί εκείνα τα στέκια της πόλης που παρασκευάζουν την καλύτερη σοκολάτα στην Αθήνα. Τότε η απόλαυση είναι διπλή. Και σίγουρα κατοχυρωμένη.
Πορτατίφ
Petit Fleur