H μεγαλύτερη γιορτή της εγχώριας bar σκηνής επιστρέφει στην Τεχνόπολη του δήμου Αθηναίων, στις 8 & 9 Νοεμβρίου 2016! Πρόκειται για το Athens Bar Show, μία μοναδική ετήσια εκδήλωση αφιερωμένη στους bartender και τους επαγγελματίες του χώρου των spirits. Στις 8 & 9 Νοεμβρίου 2016, το Athens Bar Show, θα αποτελέσει το σημείο συνάντησης των επαγγελματιών του ελληνικού και διεθνούς bartending και spiritscommunity ενώ οι σπουδαιότερες εταιρίες ποτών θα δώσουν και πάλι το παρών, θα παρουσιάσουν τα προϊόντα τους και θα θέσουν τις βάσεις για τις επερχόμενες τάσεις.
Στις 8 και 9 Νοεμβρίου:
● Θα γνωρίσετε και θα παρακολουθήσετε σεμινάρια από gurus του διεθνούς bartending όπως οι: Steve Olson, Anistatia Miller, Jared Brown, Alex Kratena, Naren Young, Dushan Zaric, Julio Bermejo, Simone Caporale. Ταυτόχρονα οι σπουδαιότεροι Έλληνες bartenders και επαΐοντες του χώρου θα βρίσκονται εκεί παρουσιάζοντας workshops και σεμινάρια: Ανδρέας Ματθίδης, Μανώλης Λυκιαρδόπουλος, Νίκος Μπάκουλης, Στέλιος Παπαδόπουλος, Βασίλης Κυρίτσης, Γιάννης Πέτρος Πετρής, Αλέξανδρος Σουρμπάτης, Θοδωρής Πύριλλος, Νίκος Αρβανίτης, Νίκος Ζήσης, Διονύσης Πολάτος. ● Θα δικτυωθείτε με τους επαγγελματίες του χώρου και με κορυφαίους bartender της Ελλάδας. ● Θα μυηθείτε στις παγκόσμιες τάσεις και θα δοκιμάσετε ό,τι καλύτερο έχουν να προτείνουν οι σπουδαιότερες εταιρίες ποτού που δραστηριοποιούνται στην χώρα. ● Θα δοκιμάσετε περισσότερα από 300 προϊόντα. ● Θα παρακολουθήσετε διαγωνισμούς. ● Θα βρείτε λύσεις για το δικό σας μπαρ και θα πάρετε ιδέες για ό,τι συμβαίνει τώρα στα μπαρ των μεγαλύτερων Μητροπόλεων του κόσμου.
Το πρόγραμμα
Info
Ώρες λειτουργίας: 12.00- 20.00 Κόστος εισιτηρίου: 30 ευρώ στην είσοδο (20 ευρώ στην προπώληση)
Για περισσότερες πληροφορίες:
www.athensbarshow.gr Facebook: Athens Bar Show Twitter: @AthensBarShow Official Hashtag: #AthensBarShow