Περισσότερο από συνειδητή στάση ζωής, πλέον, και λιγότερο ως ακόλουθοι των trends (η μεγάλη «έκρηξη» άλλωστε έχει καταλαγιάσει), οι λάτρεις του ποδηλάτου στην Αθήνα απολαμβάνουν τις βόλτες τους –μαζικές ή μεμονωμένες– με λιακάδα και βροχή, «περηφανεύονται» πως διαθέτουν το πιο οικολογικό μέσο μεταφοράς, ενώ φέρουν εις πέρας τις δουλειές τους ταυτόχρονα γυμνάζοντας το σώμα τους. Ποια είναι τα σημεία αναφοράς των ποδηλατοδρόμων της πόλης; Γράφει η Ελπίδα Πιτάκη Πού θα τους βρεις συγκεντρωμένους να απολαμβάνουν τον καφέ ή το ποτό τους, να παίρνουν μέρος σε σεμινάρια ή συζητήσεις περί ποδηλάτου και να παρακολουθούν προβολές αγώνων, όχι ποδοσφαιρικών αλλά ποδηλατικών; Ανακάλυψε τα στέκια τους και μπες κι εσύ στον (ποδηλατικό) κύκλο τους!
Life Cycles