Το 2-2 του πρώτου αγώνα είχε δώσει στο Αννόβερο το πλεονέκτημα να διαχειριστεί την αναμέτρηση κόντρα στην Σταντάρ Λιέγης. Οι Γερμανοί, χωρίς να φορτσάρουν ιδιαίτερα, επικράτησαν 4-0 των Βέλγων και πήραν το εισιτήριο για τους «8» του Europa Leauge.

Ο Αμπντελαούι, μόλις στο 4’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, ενώ το αυτογκολ του Κανού στο 21’ έφερε το Αννόβερο στη θέση του οδηγού, χωρίς να υπάρχει περιθώριο για να αντιδράσει η Σταντάρ. Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Κανού πέτυχε και δεύτερο γκολ στην εστία της ομάδας του. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πίντο στις καθυστερήσεις.

Το μόνο που άλλαξε στα τελευταία λεπτά ήταν να μείνει με δέκα παίκτες η φιλοξενούμενη ομάδα, λόγω αποβολής του Γκάγκμπε.