Η ημέρα ξεκίνησε από πολύ νωρίς για την ομάδα του Ολυμπιακού. Για την ακρίβεια λίγο μετά τις 16.00 με το Πάρκο των Πρωταθλητών όπου παιδιά με τους γονείς τους διασκέδασαν για ώρες. Στις 19.00 άνοιξαν οι Θύρες με τον κόσμο να αδημονεί για την γιορτή και να μπαίνει γρήγορα για να πάρει την θέση του στην εξέδρα.
«Χαμός» για Βαλβέρδε
Ο Ολυμπιακός είχε ετοιμάσει και μία έκπληξη για τον κόσμο. Παλιοί προπονητές της ομάδας με πρώτο και καλύτερο τον Βαλβέρδε – που καταχειροκροτήθηκε – έκαναν δηλώσεις on camera για τον τίτλο. Οι Ζαρντίμ και Σίλβα μίλησαν και ελληνικά! Το τέλος της βραδιάς είχε την είσοδο του Βαγγέλη Μαρινάκη, της διοίκησης και των παικτών στον αγωνιστικό χώρο για να αποθεωθούν από τον κόσμο. Παρέλαβαν το τρόπαιο του πρωταθλητή από τα χέρια του Γιώργου Στράτου, πρόεδρου της Σούπερ Λιγκ και η νύχτα έγινε μέρα με τα βεγγαλικά και τον κόσμο να τραγουδάει το «Άντε γειά άντε γειά πρωτάθλημα ξανά στον Πειραιά» και το «Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό»!