Λίγο έλλειψε να σημειωθεί τραυματισμός κάποιου μικρού παιδιού, όταν σε νηπιαγωγείο του Ηρακλείου πήρε φωτιά λαμπτήρας φθορίου σε φωτιστικό παλαιού τύπου. Ευτυχώς στο σημείο που ξέσπασε η φωτιά υπήρχαν τρεις εκπαιδευτικοί με τον ένα από αυτούς να απομακρύνει τα παιδιά στην αυλή και οι άλλοι δυο να σβήνουν την εστία με πυροσβεστήρα.
![](/image/s320x/file/files/1/2022/10/kriti2-1.jpg)
Σύμφωνα με το neakriti, τα μικρά παιδιά ευτυχώς βγήκαν έγκαιρα και με ασφάλεια από το κτήριο χωρίς να τραυματιστεί κανένα.
![](/image/s320x/file/files/1/2022/10/kriti4-1.jpg)