Μία από τις πιο σταθερές γειτονιές της πόλης, που θεωρείται πλέον κλασική επιλογή, συνεχίζοντας, ωστόσο, να εξελίσσεται και να μας εκπλήσσει ευχάριστα συχνά με τις νέες αφίξεις της. Το Παγκράτι είναι από εκείνες τις συνοικίες που τα διαθέτουν όλα. Γι’ αυτό άλλωστε και οι κάτοικοί του δύσκολα θα το απαρνηθούν για την έξοδό τους. Το ίδιο ισχύει και για το φαγητό τους. Ανακαλύψαμε, λοιπόν, επτά τίμια στέκια στην περιοχή που οι κάτοικοί του τα επιλέγουν με κλειστά μάτια για το φαγητό τους. Κλασικά μαγειρεία, παραδοσιακές ταβέρνες, καθιερωμένα ψητοπωλεία αλλά και εστιατόρια με διεθνή κουζίνα με τίμια κουζίνα και value for money φιλοσοφία κερδίζουν τις εντυπώσεις και μας κάνουν να βρεθούμε στο Παγκράτι για ακόμη μία φορά.
Για ψάρι
Fish Point
Για κρεατοφαγία
Καραβίτης
Για σπιτικές γεύσεις
Το Χατίρι