Εφιάλτης για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τρελό πάρτι για την Τότεναμ, η οποία έβαλε μισή ντουζίνα γκολ στο Όλντ Τράφορντ.

Όταν ο Μπρούνο Φερνάντες έκανε το 1-0 με πέναλτι στο 2ο λεπτό, οι κόκκινοι διάβολοι μάλλον πίστευαν ότι θα είχαν ένα ευχάριστο απόγευμα απέναντι στον Ζοσέ Μουρίνιο, τον πρώην προπονητή τους που είχε φύγει με απόλυση. Τελικά -και αυτό τα λέει όλα- στο 7ο λεπτό το σκορ ήταν… 1-2!

Ο Ντομπελέ ισοφάρισε στο 4′ και ο Σον έδωσε το προβάδισμα στους Λονδρέζους στο 7′, με τα πράγματα να γίνονται χειρότερα για τη Γιουνάιτεντ στο 28′, όταν ο Μαρσιάλ αποβλήθηκε. Και από τη στιγμή που έμεινε με 10 παίκτες η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, ήρθε και η κατάρρευση με εντυπωσιακό τρόπο…

Στο 30′ ο Κέιν έκανε το 1-3, στο 37′ ο Σον σκόραρε ξανά για το 1-4, στο 51′ ο Οριέρ ανέβασε το σκορ στο 1-5 και στο 79′ ο Κέιν με πέναλτι έβαλε το δεύτερο του γκολ και έγραψε το 1-6, το οποίο θα θυμούνται οι οπαδοί των δύο ομάδων -και όχι μόνο- για πάρα πολλά χρόνια!