«Ήρθε η ώρα για άλλες συμμαχίες», είπε ο Νίκος Κοτζιάς από το Ηράκλειο, μιλώντας στο Εμπορικό Επιμελητήριο, κάνοντας λόγο για ένα πολιτικό σύστημα ενάντια, όπως επισήμανε, στην διαφθορά και τους εκβιαστές. Το δικό μου στόμα και το στόμα του «Πράττω» δεν κλείνει, είπε, δηλώνοντας σε αυστηρό τόνο πως οι απειλές ζωής, οι σφαίρες και οι σακούλες με αίματα δεν είναι δημοκρατία. «Προσωπικά ούτε εκβιάζω, ούτε εκβιάζομαι». Ο πρώην υπουργός Εξωτερικών είπε ότι η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ ήταν κυβέρνηση σωτηρίας, τώρα όμως ήρθε η ώρα για άλλες συμμαχίες.
Κοτζιάς: Το δικό μου στόμα δεν κλείνει, ούτε εκβιάζω ούτε εκβιάζομαι
«Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ ήταν κυβέρνηση σωτηρίας, τώρα όμως ήρθε η ώρα για άλλες συμμαχίες»
![Κοτζιάς: Το δικό μου στόμα δεν κλείνει, ούτε εκβιάζω ούτε εκβιάζομαι](/files/1/2018/10/329417.jpg)