Μαζώξεις με οικογένεια και συγκεντρώσεις με φίλους, αγαπημένα πρόσωπα γύρω από ένα τζάκι, αλλά κυρίως: γύρω από ένα τραπέζι. Δεν είμαι σίγουρα μόνη μου στην κατηγορία όσων συνδέουν τις περισσότερες όμορφες στιγμές με γεύσεις, ούτε τις γιορτές με μια παρέλαση από καλούδια και κρασί σε μόνιμη ανανέωση, ένα «πάντρεμά» που φέρνει συζητήσεις, γέλια κι ευφορία. Γράφει η Νάντια Μασσαχού Στην Αθήνα, ένα από τα μέρη που σου προσφέρει απλόχερα τα παραπάνω, είναι τα «Καραμανλίδικα του Φάνη». Αν δεν έχεις πάει ετοιμάσου να αντικρίσεις ένα μέρος όπου ο χρόνος αλλάζει διάσταση, σε ταξιδεύει σε άλλους καιρούς.
Πληροφορίες
Ευριπίδου & Σωκράτους 1, Αθήνα, Μεζετζίδικο, τηλ. 2103254184, 2103217238 πώληση 08:00 – 21:00 εστίαση 12:00 – 23:00 Ευριπίδου 41, Αθήνα, Παστιρματζίδικο , πώληση, 08:00 – 17:00 karamanlidika.gr