Με μια «διαστημική» εμφάνιση η Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε 6-3 τη Βαλένθια μέσα στο «Μεστάγια» σε ματς για την 33η αγωνιστική της Primera Division.

Ακόμη κι αν η «βασίλισσα» δεν προλάβει το τρένο του πρωταθλήματος, με παιχνίδια όπως αυτό ή την επικράτηση επί της Μπαρτσελόνα στον τελικό Κυπέλλου πριν μερικές μέρες, θέτει υπό αμφισβήτηση την άποψη πως η κορυφαία ισπανική ομάδα φοράει «μπλαουγκράνα». Και ακολουθούν οι μεταξύ τους κόντρες για το Champions League.

Ο «μαέστρος» που ακούει στο όνομα Κακά σημείωσε δύο τέρματα και οδήγησε την ομάδα του Μουρίνιο, δείχνοντας πως επέστρεψε για τα καλά στις υψηλού επιπέδου εμφανίσεις, ενώ ο Ιγκουαΐν πέτυχε χατ-τρικ. Ο Μπενζεμά ήταν εκείνος από τον οποίο ξεκίνησε το σόου, καθώς άνοιξε το σκορ στο 23’.

Οι Μαδριλένοι προηγήθηκαν 4-0 στο ημίχρονο και 6-1 μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, αλλά στη συνέχεια έκατσαν, με αποτέλεσμα να δεχθούν δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, έχοντας στο νου τους και τα επικείμενα ματς με την Μπαρτσελόνα.

Πηγή: sport-fm