Η Ρέιντζερς νίκησε με 2-1 εκτός έδρας τη Σεντ Μίρεν για την 34η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σκωτίας, η είδηση όμως δεν είναι το τελικό αποτέλεσμα αλλά το γεγονός ότι ο διαιτητής απέβαλλε… ballboy στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Το να αποβληθεί παίκτης είναι λογικό, έχει συμβεί αμέτρητες φορές και θα συμβεί άλλες τόσες. Λογικό είναι, επίσης, το να αποβληθεί και προπονητής, είναι κάτι που επίσης έχει συμβεί πάμπολλες φορές και θα συμβεί άλλες τόσες. Το να αποβληθεί ballboy, όμως, δεν μοιάζει και τόσο λογικό. Έγινε όμως.

Στον αγώνα της Σεντ Μίρεν με τη Ρέιντζερς, λοιπόν, παίκτης των φιλοξενούμενων πήγε προς τη γραμμή του πλαγίου άουτ στο 8ο λεπτό, όταν ο πιτσιρικάς που ήταν εκεί και είχε τη μπάλα στα χέρια του την πέταξε πιο μακριά.

Συμπεριφορά που δεν άρεσε στον διαιτητή του αγώνα, με αποτέλεσμα να αποφασίσει την αποβολή του και την κάμερα να δείχνει, δευτερόλεπτα μετά, ότι το ballboy όντως απομακρύνθηκε από τον αγωνιστικό χώρο.